Serwis internetowy Pracownia Psychologiczna Ego używa plików "cookies". Więcej informacji o zastosowaniu i sposobie
działania plików "Cookies" znajduje się W naszej nocie prawnej. Dalsze korzystanie z witryny oznacza akceptację warunków. Zgadzam się
     

Integracja sensoryczna w Pracowni Ego

Po diagnozę i na zajęcia terapeutyczne zapraszamy do dwóch gabinetów:

  • Pracownia Psychologiczna Ego
    Ursynów
    ul. Mandarynki 12 lok. U2,
  • Pracownia Psychologiczna Ego
    Praga Południe / Wawer
    ul. Murmańska 6 lok. 5.

Pracujemy sześć dni w tygodniu, również w soboty.


Pracujemy z małymi dziećmi, poniżej 3-go roku życia.

 

Wszyscy terapeuci współpracujący z Pracownią mają certyfikat drugiego stopnia, który upoważnia ich do prowadzenia zajęć terapeutycznych oraz wykonywania badań diagnostycznych dzieci.

Zajęcia prowadzone są w starannie wyposażonych gabinetach, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, posiadającego wymagane atesty.

 

W Pracowni Ego, w obu gabinetach - na Pradze Południe, przy Murmańskiej oraz w Wilanowie,  przy Wiertniczej można łączyć  terapię integracji sensorycznej z treningiem słuchowym. Taka praca zalecana jest dzieciom, które obok trudności w sferze integracji sensorycznej, mają trudności w zakresie przetwarzania słuchowego. Całościowa praca z dzieckiem przynosi bardzo dobre efekty. 

Terapię integracji snsorycznej i trening słuchowy łączy w swojej pracy jedna z terapeutek - Agnieszka Więdlak.

 

Przeczytaj także: trening słuchowy.

 

 

 

Jak wygląda diagnoza integracji sensorycznej?

Pełna diagnoza wykonywana jest w ciągu trzech kolejnych zajęć, podczas których terapeuta przeprowadza wywiad z rodzicami i wykonuje zestaw standaryzowanych testów. Rodzice otrzymują zawsze diagnozę dziecka w formie pisemnej. Diagnoza ta jest omawiana podczas ostatniego - trzeciego spotkania. W czasie spotkania rodzice otrzymują również wskazania dotyczące pracy z dzieckiem w domu oraz informację o planie terapii - jeśli z diagnozy wynika wskazanie do terapii dziecka.

Przeczytaj:

www.ego-integracjasensoryczna.pl

Cena diagnozy: 360 zł (gdy mieści się ona w trzech sesjach diagnostycznych).

 

Jak przebiega terapia integracji sensorycznej?

Są to indywidualne zajęcia prowadzone w sali do terapii z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Odbywają się zwykle raz w tygodniu i trwają 45 minut. W przypadku dzieci, które mają większe trudności lub czas na realizację terapii jest ograniczony - zajęcia mogą odbywać się częściej.
Terapia zawsze poprzedzana jest diagnozą funkcjonowania dziecka w sferze integracji sensorycznej. Terapeuci honorują także diagnozy wykonane poza Pracownią. Warunkiem jest ich kompletność i aktualność.
Diagnoza jest podstawą do przygotowania indywidualnego programu terapii.
Zobacz więcej:
www.ego-integracjasensoryczna.pl


Cena zajęć: 100 zł/zajęcia (rodzice płacą raz w miesiącu, przelewem, na konto Pracowni).